HCB0750-121L2
HCB0750-121L2
Part NumberHCB0750-121L2
Detailed Description
HCB0750-121L2 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerDelta Electronics/Components
SeriesHCB0750
PackagingTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance120nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)41A
Current - Saturation42A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)0.32mOhm
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
HCB0750-121L2 - Related Products
More >>
HCB0750-121L Delta Electronics/Components, 120nH Unshielded Inductor 48A 0.19mOhm Nonstandard, HCB0750 View