EP9W330RJ
EP9W330RJ
Part NumberEP9W330RJ
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
EP9W330RJ - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package10
ManufacturerTE Connectivity Passive Product
SeriesEP, Neohm
PackagingTape & Box (TB)
Part StatusActive
Resistance330 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)9W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 2.087" L (8.50mm x 53.00mm)