EP9WS10KJ
EP9WS10KJ
Part NumberEP9WS10KJ
Detailed Description
EP9WS10KJ - Product Attributes
SeriesEP, Neohm
PackagingTape & Box (TB)
Part StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)9W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 1.575" L (8.50mm x 40.00mm)