EP7W680RJ
EP7W680RJ
Part NumberEP7W680RJ
Detailed Description
EP7W680RJ - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance680 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 1.181" L (8.50mm x 30.00mm)