ECS-LVDS33-2000-BN
ECS-LVDS33-2000-BN
Part NumberECS-LVDS33-2000-BN
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case6-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-LVDS33-2000-BN - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-LVDS33
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)