ECS-LVDS25-2000-A
ECS-LVDS25-2000-A
Part NumberECS-LVDS25-2000-A
Detailed Description
ECS-LVDS25-2000-A - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-LVDS25
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)70mA
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
ECS-LVDS25-2000-A - Related Products
More >>
ECS-LVDS25-2000-A ECS Inc., 200MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead, ECS-LVDS25 View