ECS-LVDS25-2000-A
ECS-LVDS25-2000-A
Part NumberECS-LVDS25-2000-A
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case6-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-LVDS25-2000-A - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-LVDS25
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)