DFK-48-0008
DFK-48-0008
Part NumberDFK-48-0008
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
DFK-48-0008 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package10
ManufacturerSchurter Inc.
SeriesDFK
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines2
Current Rating (Max)6A
DC Resistance (DCR) (Max)20mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.890" L x 1.890" W (48.00mm x 48.00mm)