DFK-25-0001
DFK-25-0001
Part NumberDFK-25-0001
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
DFK-25-0001 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package50
ManufacturerSchurter Inc.
SeriesDFK
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines2
Current Rating (Max)1A
DC Resistance (DCR) (Max)510mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.984" L x 0.984" W (25.00mm x 25.00mm)