DFK-40-0003
DFK-40-0003
Part NumberDFK-40-0003
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
DFK-40-0003 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package10
ManufacturerSchurter Inc.
SeriesDFK
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines2
Current Rating (Max)6A
DC Resistance (DCR) (Max)27mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.575" L x 1.575" W (40.00mm x 40.00mm)