CR54NP-220MC
CR54NP-220MC
Part NumberCR54NP-220MC
Detailed Description
CR54NP-220MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCR54
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.11A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)180mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant19.5MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
CR54NP-220MC - Related Products
More >>
CR54NP-220MC Sumida America Components Inc., 22µH Unshielded Wirewound Inductor 1.11A 180mOhm Max Nonstandard, CR54 View