CR43NP-3R3MC
CR43NP-3R3MC
Part NumberCR43NP-3R3MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CR43NP-3R3MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCR43
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.44A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)86.2mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant60MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
CR43NP-3R3MC - Related Products
More >>
CR43NP-3R3MC Sumida America Components Inc., 3.3µH Unshielded Wirewound Inductor 1.44A 86.2mOhm Max Nonstandard, CR43 View