CR43NP-150MC
CR43NP-150MC
Part NumberCR43NP-150MC
Detailed Description
CR43NP-150MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCR43
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)850mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)235mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant28MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)