CMLE063T-8R2MS
CMLE063T-8R2MS
Part NumberCMLE063T-8R2MS
Detailed Description
CMLE063T-8R2MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesCMLE063T
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance8.2µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)5.1A
Current - Saturation5.7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)60mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)