CDRR75NP-331MC
CDRR75NP-331MC
Part NumberCDRR75NP-331MC
Detailed Description
CDRR75NP-331MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRR
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)450mA
Current - Saturation250mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.05Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.272" L x 0.272" W (6.90mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)