CDRH5D28RHPNP-4R7NC
CDRH5D28RHPNP-4R7NC
Part NumberCDRH5D28RHPNP-4R7NC
Detailed Description
CDRH5D28RHPNP-4R7NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH5D28R/HP
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)2.8A
Current - Saturation3.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)43.1mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)