CDRH6D28NP-330NC
CDRH6D28NP-330NC
Part Number CDRH6D28NP-330NC
Description FIXED IND 33UH 970MA 165 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 33µH Shielded Inductor 970mA 165mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH6D28NP-330NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH6D28
Standard Package 1500
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH6D28
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 33µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 970mA
Current - Saturation -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 165mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)