CDRH124NP-680MC
CDRH124NP-680MC
Part NumberCDRH124NP-680MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH124NP-680MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH124
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)220mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)