CDRH5D28NP-3R0NC
CDRH5D28NP-3R0NC
Part Number CDRH5D28NP-3R0NC
Description FIXED IND 3UH 2.4A 24 MOHM SMD
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3µH Shielded Inductor 2.4A 24mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH5D28NP-3R0NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH5D28 Series
Standard Package 2000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH5D28
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 3µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.4A
Current - Saturation -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 24mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)