CDRH5D18NP-220NC
CDRH5D18NP-220NC
Part NumberCDRH5D18NP-220NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH5D18NP-220NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH5D18
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)800mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)290mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)