CDRH127NP-3R5NC
CDRH127NP-3R5NC
Part NumberCDRH127NP-3R5NC
Detailed Description
CDRH127NP-3R5NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH127
PackagingTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance3.5µH
Tolerance-20%, +40%
Current Rating (Amps)7.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13.5mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)