CDRH6D28NP-120NC
CDRH6D28NP-120NC
Part Number CDRH6D28NP-120NC
Description FIXED IND 12UH 1.55A 70 MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 12µH Shielded Inductor 1.55A 70mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH6D28NP-120NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH6D28
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH6D28
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 12µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.55A
Current - Saturation -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)