CDRH2D14NP-3R3NC
CDRH2D14NP-3R3NC
Part Number CDRH2D14NP-3R3NC
Description FIXED IND 3.3UH 1.24A 125 MOHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.3µH Shielded Inductor 1.24A 125mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH2D14NP-3R3NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH2D14
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH2D14
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.24A
Current - Saturation 1.2A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 125mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)