CDRH64BNP-471MC-B
CDRH64BNP-471MC-B
Part NumberCDRH64BNP-471MC-B
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH64BNP-471MC-B - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH64B
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)200mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.93Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)