CDRH4D28CLDNP-3R3PC
CDRH4D28CLDNP-3R3PC
Part Number CDRH4D28CLDNP-3R3PC
Description FIXED IND 3.3UH 3.2A 28.9 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.3µH Shielded Inductor 3.2A 28.9mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH4D28CLDNP-3R3PC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH4D28C/LD Series
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH4D28C/LD
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 3.2A
Current - Saturation 1.6A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 28.9mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)