CDRH2D18/HPNP-2R2NC
CDRH2D18/HPNP-2R2NC
Part NumberCDRH2D18/HPNP-2R2NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH2D18/HPNP-2R2NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH2D18/HP
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.9A
Current - Saturation1.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)60mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)