CDR7D43MNNP-330NC
CDR7D43MNNP-330NC
Part Number CDR7D43MNNP-330NC
Description FIXED IND 33UH 1.15A 160 MOHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 33µH Shielded Inductor 1.15A 160mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDR7D43MNNP-330NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDR7D43MN Series
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDR7D43MN
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 33µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1.15A
Current - Saturation 2.3A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)