CDH80D48NP-221KC
CDH80D48NP-221KC
Part NumberCDH80D48NP-221KC
Detailed Description
CDH80D48NP-221KC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDH80D48
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)650mA
Current - Saturation680mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)750mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)