B78148E1103K000
B78148E1103K000
Part NumberB78148E1103K000
Detailed Description
B78148E1103K000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC+
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)2.25A
Current - Saturation2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)136mOhm Max
Q @ Freq35 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)