B78108S1474J000
B78108S1474J000
Part NumberB78108S1474J000
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
B78108S1474J000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)170mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7.9Ohm Max
Q @ Freq70 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.2MHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)