B78108S1394J000
B78108S1394J000
Part NumberB78108S1394J000
Detailed Description
B78108S1394J000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7Ohm Max
Q @ Freq70 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.4MHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test796kHz
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)