B78108S1473J000
B78108S1473J000
Part NumberB78108S1473J000
Detailed Description
B78108S1473J000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1Ohm Max
Q @ Freq45 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant7.5MHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)