B78148E1332K000
B78148E1332K000
Part NumberB78148E1332K000
Detailed Description
B78148E1332K000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC+
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)3.05A
Current - Saturation3.25A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)73mOhm Max
Q @ Freq45 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant75MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)