B78108S1393K000
B78108S1393K000
Part NumberB78108S1393K000
Detailed Description
B78108S1393K000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)470mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.02Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)