B78108E1151M009
B78108E1151M009
Part NumberB78108E1151M009
Detailed Description
B78108E1151M009 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesB78108E
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance150nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)6.5A
Current - Saturation14.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)17mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant650MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Features-
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)