B78108S1332K000
B78108S1332K000
Part NumberB78108S1332K000
Detailed Description
B78108S1332K000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)900mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)290mOhm Max
Q @ Freq60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant115MHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test7.96MHz
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)