B78108S1274J000
B78108S1274J000
Part NumberB78108S1274J000
Detailed Description
B78108S1274J000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance270µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.7Ohm Max
Q @ Freq70 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.8MHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test796kHz
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)