B78108E1473J009
B78108E1473J009
Part NumberB78108E1473J009
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
B78108E1473J009 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesB78108E
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)950mA
Current - Saturation870mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)680mOhm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)-
B78108E1473J009 - Related Products
More >>
B78108E1473J009 EPCOS (TDK), 47µH Unshielded Wirewound Inductor 950mA 680mOhm Max Axial, B78108E View