B78148E1473J000
B78148E1473J000
Part NumberB78148E1473J000
Detailed Description
B78148E1473J000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC+
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)950mA
Current - Saturation870mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)680mOhm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)