B78108E1222K009
B78108E1222K009
Part NumberB78108E1222K009
Detailed Description
B78108E1222K009 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2500
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesB78108E
PackagingTape & Box (TB)
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)3.4A
Current - Saturation4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)57mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant150MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Features-
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)