500X07N220MV4T
500X07N220MV4T
Part Number500X07N220MV4T
Detailed Description
500X07N220MV4T - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerJohanson Dielectrics Inc.
SeriesX2Y®
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Size / Dimension0.045" L x 0.025" W (1.14mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.51mm)