4614X-104-331/471L
4614X-104-331/471L
Part Number 4614X-104-331/471L
Description RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14SIP
Package / Case 14-SIP
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 330, 470 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Dual Terminator 24 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4614X-104-331/471L - Product Attributes
Datasheet 4600x Series
Standard Package 100
Part Status Active
Circuit Type Dual Terminator
Resistance (Ohms) 330, 470
Tolerance ±2%
Number of Resistors 24
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 14
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 14-SIP
Supplier Device Package 14-SIP
Size / Dimension 1.398" L x 0.098" W (35.51mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)