4608X-102-511LF
4608X-102-511LF
Part Number 4608X-102-511LF
Description RES ARRAY 4 RES 510 OHM 8SIP
Package / Case 8-SIP
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 510 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4608X-102-511LF - Product Attributes
Categories
Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet 4600x Series
Standard Package 200
Manufacturer Bourns Inc.
Series 4600X
Packaging Bulk
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 510
Tolerance ±2%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 300mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 8-SIP
Supplier Device Package 8-SIP
Size / Dimension 0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)