4310R-102-472LF
4310R-102-472LF
Part Number 4310R-102-472LF
Description RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 10SIP
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 4.7k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4310R-102-472LF - Product Attributes
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 4.7k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 5
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift 50 ppm/°C
Number of Pins 10
Power Per Element 300mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 10-SIP
Size / Dimension 0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)