4309R-101-103LF
4309R-101-103LF
Part Number 4309R-101-103LF
Description RES ARRAY 8 RES 10K OHM 9SIP
Package / Case 9-SIP
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 10k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4309R-101-103LF - Product Attributes
Categories
Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet 4300R Series
Standard Package 22
Manufacturer Bourns Inc.
Series 4300R
Packaging Tube
Part Status Active
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 10k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 8
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift 50 ppm/°C
Number of Pins 9
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 9-SIP
Supplier Device Package 9-SIP
Size / Dimension 0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)