104CDMCCDS-150MC
104CDMCCDS-150MC
Part Number104CDMCCDS-150MC
Detailed Description
104CDMCCDS-150MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series104CDMC/DS
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)6.3A
Current - Saturation7.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)45mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)