0420CDMCCDS-R47MC
0420CDMCCDS-R47MC
Part Number0420CDMCCDS-R47MC
Detailed Description
0420CDMCCDS-R47MC - Product Attributes
Material - CoreMetal
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)9A
Current - Saturation11A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)14mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)