101X15N220MV4E
101X15N220MV4E
Part Number101X15N220MV4E
Datasheet
Package / Case0805 (2012 Metric)
Detailed Description
101X15N220MV4E - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerJohanson Dielectrics Inc.
SeriesX2Y®
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)