501X41W103MV4E
501X41W103MV4E
Part Number501X41W103MV4E
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1210 (3225 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
501X41W103MV4E - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerJohanson Dielectrics Inc.
SeriesX2Y®
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesLow ESL (X2Y)
Ratings-
ApplicationsBypass, Decoupling
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Size / Dimension0.125" L x 0.098" W (3.18mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.070" (1.78mm)