UR73D3ATTE50L0F
UR73D3ATTE50L0F
Part NumberUR73D3ATTE50L0F
Datasheet
Package / Case2512 (6432 Metric)
Detailed Description
UR73D3ATTE50L0F - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesUR73
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance50 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)